Forums

Atpakaļ

Aparteīds un segregācija LELUzreiz ķeršos “vērsim pie ragiem”. Ierosinu atsevišķos gadījumos atsevišķās LEL nodarbībās īstenot kaut ko līdzīgu aparteīdam (skat definīciju) un segregācijai (skat definīciju)!
Lūgums uzreiz nemest virtuālos ne pirmā svaiguma tomātus u.c. dārzeņus un augļus manā virzienā – šie “smagie” vārdi šoreiz domāti vairāk kā jumors, tāpēc vispirms izlasiet un padomājiet! Doma ir šāda: individuālā čempionāta atlases sacensības, kas norisināsies jau 10.12.2016., ir laika ziņā īss pasākums, tādēļ vēlams kaut kā to paildzināt. Jau labu laiku iepriekš biju izdomājis šajā dienā sarīkot cīņas pie “karstās kartes”, taču tas vienalga aizņems ne pārāk ilgu laiku. Tad prātā iešāvās doma sarīkot divas atsevišķas “karstās kartes”: LEL dāmām un kungiem! Kādus gadus atpakaļ dažas LEL dāmas jau bija izteikušas priekšlikumu sarīkot atsevišķas sacensības sievietēm. Nu to var īstenot dzīvē.
Lūdzu izteikt savas domas par šo priekšlikumu! Īpaši gaidīšu LEL daiļās puses priekšlikumus: mani interesē tikai “jā” vai “nē”. Ja no dāmu puses pārsvarā būs atbalsts šim priekšlikumam, tad rīkosim divus atsevišķus turnīrus, ja nē, tad ideju nāksies nolikt kādā dziļākā atvilktnē uz vēlākiem laikiem.
Gaidu atsauksmes!Rakstu ievietoja: Viktors Insbergs
     Komentēt ->
Biruta Grunska
Datums: 2016-11-15

Nav slikta doma par atseviķām dāmu cīņām.

San
Datums: 2016-11-16

Ja man būtu kāda teikšana un vēl piedevām varēšana ņemt dalību, es būtu "par". Būtu cerība, ka dāmu sadaļas jautājumos beidzot tiktu izskausti mūžīgie jautājumi par dažādiem sporta veidiem, kuri pa lielam sievietēm ir vienaldzīgi. Nu, vai vismaz pēkšņi sadaļā SPORTS parādītos kaut kas mums saprotamāks - daiļslidošana, sporta dejas, pludmales volejbols (labāk vīriešu, tas no dāmu viedokļa ir skatāmāks) utml.

Jānis Barons
Datums: 2016-11-16

Kāpēc gan ne!
Vispār varētu "karsto karti" padarīt intensīvāku un daudzveidīgāku - piemēram, katru reizi par kādu konkrētu tematu. Iespējams, es varētu kādreiz sagatavot jautājumus par Eiropas valodām, folkloru, tautas mūzikas instrumentiem... Tikai uz decembri laikam gan nepaspēšu.

Inta
Datums: 2016-11-16

Es gan esmu pret aparteīdu un segregāciju, jo šiem vārdiem arī lielajā politikā nav necik laba skaņa, un diezin vai to vajadzētu ieviest LEL.
Vnk vajag dažādot tēmas, kā to ierosina JB. Tad arī iestāsies kaut kāds līdsvars.

Uldis
Datums: 2016-11-17

Aizvadītā karte bija tematiska, un tēma bija nepopulāra dāmu vidū. Ja tēma būtu, teiksim politika, dzimumu asimetrija nebūtu tik krasa, vai nebūtu vispār. Manuprāt, tematiskas sacensības pie kartes ir saturīgākas un interesantākas nekā universālās. Vēlams, lai tēma ir zināma savlaicīgi, tad pieteiksies tie, kas vismaz paši domā, ka šo lietu pārzina. Un varbūt pat gatavosies šai tēmai- lai notiek, tas pacels sacensības līmeni. Es esmu pret regulāru aparteīdu. Bet- es esmu par vienreizīgu eksperimentu ar mūsu prātiem: šādas dalītās sacensības vienreiz var izmēģināt, ja vien būtisks vairākums nav pret. Te gan būtu vēlams, lai dāmu konkursam jautājumus veidotu arī dāma.

Līga
Datums: 2016-11-18

Noteikti vajag vēl kādus uzdevumus!Karstā karte varētu būt, bet tēma lai vienlīdz saistoša gan vīriešiem, gan sievietēm.Var arī būt citādi uzdevumi.

gija
Datums: 2016-11-19

Doma nav slikta,tikai man liekas, ka jautājumus vīriešiem sastāda Anita,bet sievietēm Viktors.karstās kartes vietā man labāk patika variants ar pogas spiešanu(nezinu kā to iekārtu sauc,bet Uldis bija aiņēmies no Znatokiem).


Inta
Datums: 2016-11-19

Tā iekārta bija tiešām interesanta. Atceros, bija minēts, ka tā maksā 150 eur, un man radās doma, ka arī LEL varētu tādu iegādāties. Vajadzētu tikai 15 cilvēkus (es arī būtu tajā skaitā), kam nebūtu žēl ziedot 10 eur. Un vēl vajadzētu vienu cilvēku, kurš būtu ar mieru to iekārtu vākt un katru reizi uzstādīt.

Viktors Insbergs
Datums: 2016-12-02

Tā kā komentāru vairāk nav, tad uzskatu, ka noslēgusies manis ierosinātā aptauja par atsevišķu turnīru, konkrēti - "karstās kartes", rīkošanu dāmām un kungiem. No 7 komentāriem par doto tēmu ir tikai viens kategorisks "nē", pārējie seši vai nu "par" vai "pozitīvi neitrāli". Visus komentārus caurvij doma par tēmu dažādošanu, kas, protams, ir pareizi un pamatoti. Man gan ir diezgan lieli iebildumi pret pārāk šauru specializāciju. Vajadzētu zināt un novilkt robežu, kur sākas šī šaurā specializācija. Manuprāt, pilnīgi korektas būtu iespējamās tēmas "Pasaules vēsture", "Pasaules ģeogrāfija", "Pasaules kultūra". Jāņa ierosinājums par Eiropas valodām, folkloru, mūzikas instrumentiem velk uz šaurību, tās būtu rakstiskā konkursa tēmas, taču ne "karstās kartes" tēmas.
Līdz ar to, pamatojoties uz aptaujas rezultātiem, paziņoju, ka individuālā čempionāta laikā 2016. gada 10.decembrī būs divi "karstās kartes" turnīri - dāmām un kungiem. Apsolu, ka dāmu turnīra jautājumi būs maksimāli sievišķīgi, un galvenais - nebūs neviena jautājuma par sporta tēmu!
Atsevišķs jautājums ir Gijas ierosinātā un Intas papildinātā tēma par iepriekšējā sezonā lietoto beznosaukuma iekārtu. Domāju, šosezon tas nav aktuāli, visas nodarbības jau ir laika ziņā maksimāli aizpildītas, taču nākošsezon pie šī jautājuma varētu atgriezties. Te rodas daudzi jautājumi: vai iegādāties šo iekārtu vai aizlienēt; ja iegādāties - kas to darīs, vai tāda iekārta vēl pastāv, par kādu naudu, kā ar transportu, glabāšanu utt. Ja ir cilvēks vai cilvēki, kas to visu var un grib uzņemties, tad - lūdzu!Atpakaļ

Komentēt:

vārds:

[b]text[/b] text; [i]text[/i] text [url]http://testlink.lv[/url] http://testlink.lv; [img]http://testlink.lv/bilde.jpg[/img]


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA